Aktuality

Komentujeme a vyjadřujeme se k aktuálním tématům v médiích. Sledujeme změny legislativy a judikatury. Pořádáme workshopy a přednášky. Aktivně naše klienty informujeme o novinkách.

Zde se můžete přihlásit do monitoringu farmaceutické legislativy

více informací

Michal Ševčík pro bydlet.cz: Při koupi bytu dejte dobrý pozor. Dluhy za služby nově přecházení na nového vlastníka

bydlet.cz, 12.2.2014 0:00:00 

Koupíte si byt, určitě budeme mít radost. Když si ale nedáte pozor, můžete mít od začátku pořádné problémy. Nově totiž dluhy za služby přecházejí na nového vlastníka, až do teď šly stále za předcházejícím vlastníkem. Pokud se nepojistíte před podepsáním kupní smlouvy, budete muset dlužnou částku zaplatit vy. Informuje o tom středeční Právo. 
 
Lidé, kteří kupují byt, by tak od prodávajícího měli požadovat písemné potvrzení správce domu, že se na byt nevážou žádné dlužné částky. „Na kupující přecházejí předchozí závazky, o kterých věděli nebo se je mohli dozvědět,“ prozradil Právu právník Michal Ševčík. Může se tak jednat o dluhy za poplatky na náklady domu či příspěvky do fondů oprav a podobně. 
 
Podle nové úpravy ručí prodávající bytu za dluhy jen pouze tehdy, pokud je tento dluh uveden v potvrzení od správce domu. Pokud kupující toto potvrzení požadovat nebude, dluhy automaticky přejdou na něj, upozorňuje Právo. 
 
Právníci však zároveň dodávají, že z ustanovení Nového občanského zákoníku není jasné, zda dluhy přecházejí na nového majitele automaticky ze zákona, aniž by to bylo nějak ošetřeno ve smlouvě. Vše pravděpodobně vyjasní až judikatura soudů.  

 

Článek naleznete ZDE.

 

OstatníJazykyVzděláníOdbornostmoje práce