Aktuality

Komentujeme a vyjadřujeme se k aktuálním tématům v médiích. Sledujeme změny legislativy a judikatury. Pořádáme workshopy a přednášky. Aktivně naše klienty informujeme o novinkách.

více informací

Michal Hrnčíř pro PRIMA Family: Další nespokojený klient Centrálního registru dlužníků

PRIMA Family, 6.10.2014 0:00:00 

Roman ŠEBRLE, moderátor:  
Kauza Centrálního registru dlužníků má další pokračování.  
  
Gabriela KRATOCHVÍLOVÁ, moderátorka:  
Obrátil se na nás náš divák, který registru zaplatil už před více než rokem a půl. Služby registru ale nemůže naplno využívat, protože ověření jeho účtu bylo bez vysvětlení zamítnuto.  
  
Roman ŠEBRLE, moderátor:  
Pan Boleslav se snažil s registrem mnohokrát spojit, ale marně. O případ se začala zajímat naše reportérka Eliška Čeřovská a s registrem se jí podařilo navázat komunikaci.  
  
Eliška ČEŘOVSKÁ, redaktorka:  
Pár lidí panu Boleslavovi dluží peníze, proto se zaregistroval na stránkách Centrálního registru dlužníků České republiky, aby si o nich našel potřebné informace. Aby měl přístup k zásadním údajům v rámci nabízených služeb, zaplatil registru 120 korun za ověření účtu.  
  
Boleslav ZBOŘIL, :  
To jsem zaplatil někdy v lednu roku 2013.  
  
Eliška ČEŘOVSKÁ, redaktorka:  
Účet pana Boleslava ale není do dnešního dne ověřen. Respektive ověření jeho účtu bylo bez vysvětlení zamítnuto.  
  
Boleslav ZBOŘIL, :  
Nemůžu se dostat na další informace na jejich webovejch stránkách, to znamená, že já jsem zaplatil a nemůžu tu službu nabízenou používat.  
  
Eliška ČEŘOVSKÁ, redaktorka:  
Veškerá pravidla pro ověření účtu prý pan Boleslav dodržel. Někde se tak asi stala chyba a proto se pan Boleslav snažil s registrem spojit.  
  
Boleslav ZBOŘIL, :  
Nejhorší na tom je to, že není kam se jim dovolat, neberou emaily, na tom jejich fóru, co jsem byl, tam prostě každej dotaz smažou, tam jsou nejmladší záznamy z roku 2010, 12, jo, takže mně to připadá, že tahle společnost akorát z lidí tahá peníze a pak se vyhejbá jakýkoli komunikaci.  
  
Eliška ČEŘOVSKÁ, redaktorka:  
Nám se ale s registrem podařilo v pátek navázat komunikaci.  
  
redaktor /citace: administrátor CERD/:  
“Žádáme vás o uvedení jména stěžovatele, id účtu a identifikačního čísla reklamace, kterou musel stěžovatel vyplnit, vytisknout a zaslat. Poté můžeme k patřičnému případu zaujmout stanovisko. S ohledem na množství autorizací je vyloučena systémová chyba.”  
  
Eliška ČEŘOVSKÁ, redaktorka:  
Registru jsme tak poskytli jméno stěžovatele a několik dalších údajů, které sloužily pro jeho identifikaci.  
  
redaktor /citace: administrátor CERD/:  
“Jakmile doložíte číslo ověřovacího formuláře, do 48 hodin dohledáme důvod údajného neověření. Pokud doložíte číslo reklamačního formuláře, můžeme se bavit o vyřízení reklamace.”  
  
Eliška ČEŘOVSKÁ, redaktorka:  
Číslo reklamačního formuláře se panu Boleslavovi nepodařilo dohledat. Registru jsme tak alespoň poskytli údaje z ověřovacího formuláře. 48 hodin už uplynulo. Doteď jsme ale žádnou odpověď od registru nedostali. Poradil nám alespoň právník.  
  
Michal HRNČÍŘ, advokát:  
Musí uplatnit reklamaci a to samozřejmě v souladu s podmínkami, které daný provozovatel toho systému uveřejnil. A pokud mu nebude bez zbytečného odkladu ta reklamace nějakým způsobem vyřízená nejdéle do 30 dnů, pak má právo od té smlouvy odstoupit.  
  
Eliška ČEŘOVSKÁ, redaktorka:  
Podle všeobecných podmínek registru v případě reklamace musí klienti vyplnit formulář registru dlužníků, který musí obsahovat správně a zřetelně vyplněné identifikační číslo uživatelského účtu, jméno, příjmení a ověřený podpis. Registr má potom 30 dnů na to, aby vaši reklamaci vyřídil. Eliška Čeřovská, Prima FTV.  
 
 

 

OstatníJazykyVzděláníOdbornostmoje práce