Aktuality

Komentujeme a vyjadřujeme se k aktuálním tématům v médiích. Sledujeme změny legislativy a judikatury. Pořádáme workshopy a přednášky. Aktivně naše klienty informujeme o novinkách.

Zde se můžete přihlásit do monitoringu farmaceutické legislativy

více informací

Radim Obert pro Blesk: Klidně se suďte

Blesk , 3.7.2017 0:00:00 

„Z popisu případu bohužel jednoznačně nevyplývají konkrétní detaily zdravotního stavu pana Vacenovského, takže nemohu posoudit, zda Česká pojišťovna postupovala správně nebo v rozporu se zákonem,“ říká advokát kanceláře Vilímková Dudák & Partners Radim Obert. „Doporučil bych obrátit se na advokáta, který se specializuje na odškodňování nemocí z povolání, případně si i bez jeho pomoci vyžádat znalecký posudek MUDr. Budilové, na jehož základě pojišťovna přestala vyplácet doplatek do průměrného výdělku dosahovaného před zjištěním nemoci z povolání,“ dodává.
 
Pojišťovna by mohla přestat vyplácet doplatek v případě, že se bývalý zaměstnanec v průběhu času uzdravil, nebo došlo k jiné změně poměrů.„Vzhledem k povaze nemoci pana Vacenovského si ale nemyslím, že by mohlo dojít k jeho samovolnému úplnému uzdravení,“ soudí Radim Obert. A závěrem dodává, že pokud bývalý zaměstnanec zjistí, že závěr pojišťovny není dle znaleckého posudku správný, je možné si nechat vypracovat revizní znalecký posudek od soudního znalce. Tento posudek bude sloužit k vyjednávání s pojišťovnou nebo zaměstnavatelem, který je primárně odpovědný za vyplácení náhrady za ztrátu na výdělku.
Poškozený může také rovnou podat žalobu na zaměstnavatele a domáhat se vyplácení doplatku soudní cestou.
 

 

OstatníJazykyVzděláníOdbornostmoje práce