Aktuality

Komentujeme a vyjadřujeme se k aktuálním tématům v médiích. Sledujeme změny legislativy a judikatury. Pořádáme workshopy a přednášky. Aktivně naše klienty informujeme o novinkách.

Zde se můžete přihlásit do monitoringu farmaceutické legislativy

více informací

Miroslav Hájek pro Právo: Areva podala žalobu proti vyloučení z tendru na Temelín

Právo, 24.9.2013 0:00:00 

Francouzská společnost Areva se bude proti svému vyloučení z tendru na dostavbu jaderné elektrárny Temelín bránit u soudu. Podala žalobu ke Krajskému soudu v Brně a žádost na vydání předběžného opatření. Včera to řekla mluvčí soudu Miroslava Sedláčková.  

ČEZ Arevu z tendru vyloučil loni v říjnu za závažná pochybení v nabídce, jeho postup posvětil v červenci Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Areva v návrhu na vydání předběžného opatření požaduje pozastavení zadávacího řízení, popřípadě uložení zákazu zadavateli uzavřít v tendru smlouvu s vybranou firmou. Uvedl to soudce Krajského soudu v Brně Petr Pospíšil.  

 

„Předběžné opatření ve správním soudnictví je sice neobvyklé, ale strategie Arevy má svůj smysl. Šanci na jeho vydání ale vidím spíše skepticky. Pokud by soud tak učinil, má několik možností, jak zadávací řízení omezit, včetně pozastavení jeho běhu a dalšího výběru vítěze,“ sdělil Miroslav Hájek z advokátní kanceláře Vilímková, Dudák & Partners. Podle něj musí soud o vydání předběžného opatření rozhodnout do 30 dnů.  

Ve výběrovém řízení na dostavbu Temelína zůstávají českoruské Konsorcium MIR.1200 a americko-japonská společnost Westinghouse.  

 

Společnost ČEZ v srpnu oznámila, že o dostavbě nerozhodne letos na podzim, jak původně plánovala, ale až koncem roku 2014 nebo v roce 2015. 

 

 

Článek naleznete ZDE.
 

 

OstatníJazykyVzděláníOdbornostmoje práce